تحصیل رایگان در روسیه

تحصیل رایگان در روسیه

روسیه یکی از تحصیل کرده­ترین کشورها در جهان است که نیمی از جمعیت این کشور، دارای مدرک کارشناسی هستند. این امر منعکس کننده دانشگاه­های درجه یک آن است که ضمن کسر از هزینه­ها، آموزش با کیفیت ارائه می دهند. در حالی که ۷۴۱ دانشگاه در روسیه وجود دارد که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان­تر هستند، لذا افراد می توانند راهی برای تحصیل رایگان در روسیه داشته باشند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و آگاهی درستی در این زمینه کسب کنید.

 

تحصیل در روسیه به صورت رایگان

نحوه تحصیل در روسیه به صورت رایگان

  • تحقیق درباره دانشگاه­های روسیه که برنامه­های مشخصی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می­دهند

تحقیق در مورد دانشگاه­های مختلف روسیه، به شما کمک می‌کند یک استراتژی موثر برای کشف راه­هایی که می­توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به صورت تحصیل رایگان در روسیه داشته باشید، بیابید.

در گذشته برخی فرصت‌های در دسترس توسط دانشجویان دیده نمی‌شد؛ اما با اطلاعاتی که اکنون در دسترس است، تحقیق و یافتن همه این فرصت­ها به صورت آنلاین، همچون مواردی دیگر اتفاق نیوفتاده و فرصت‌هایی چنین از دید متقاضیان دور نمی‌ماند.

امروزه، اکثر دانشگاه­ها، پورتال­های آنلاین دارند که به شما امکان می­دهد پیشنهادهای آنها را برای دانشجویان بین‌المللی جستجو کنید. کلمات کلیدی مانند “پذیرش­های بین‌المللی” یا “برنامه های مبادله بین‌المللی” انواعی از کلمات هستند که می­توانند هنگام جستجوی فرصت­های بین‌المللی دانشجویی، استفاده شوند. تنها محدودیت یافتن این فرصت­ها، زمانی است که می­خواهید برای ادامه تحصیلات بین‌المللی خود در روسیه اختصاص دهید.

 

  • وسایل حمل و نقل جایگزین را انتخاب کنید

سفرهای بین‌المللی، می­تواند یک فاکتور گران قیمت هنگام انتخاب برای تحصیل در خارج از کشور باشد، به ویژه هنگامی که گفته می­شود، هزینه­های سفر توسط هیچ گونه مرکز یا دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، پرداخت نمی­شود. یافتن تخفیف­های بلیط هواپیما یا ترتیب سفرهای دریایی که ارزان­تر و مقرون به صرفه‌تر هستند، روش خوبی برای کاهش هزینه­های تحصیل در خارج از کشور است.

  • خود را در فرهنگ روسیه غرق کنید

یکی از بهترین کارهایی که می­توانید هنگام تحصیل در خارج از کشور انجام دهید، یادگیری و غرق شدن در فرهنگ کشور است. استفاده از تجربه فرهنگ روسیه در بهترین حالت، موجب می­شود شما بتوانید دانش خود را در مورد کشور، مردم و مکان­های آن گسترش دهید. این امر به شما کمک می‌کند تا بتوانید تحصیل رایگان در روسیه را داشته باشید، زیرا در نهایت در مورد کارها و مکان­هایی که مقرون به صرفه‌تر هستند، می­توانید اطلاعات و آگاهی بیشتری کسب کنید. غرق شدن در فرهنگ آنها به عنوان یک دانشجو، فرصت­هایی را برای شما ایجاد می­کند تا بتوانید راحت­تر تجربه­های زیادی را کسب کنید.

  • آگاهی و کسب اطلاعات در مورد اینکه کدام دانشگاه­ها در روسیه مقرون به صرفه هستند.

با غوطه ور شدن در فرهنگ روسیه و انجام کار یا تحقیق قبلی در مورد فرصت­های موجود برای شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، در نهایت می­توانید دانشگاه­های خاصی را پیدا کنید که در روسیه مقرون به صرفه هستند. یافتن دانشگاه­هایی که در روسیه مقرون به صرفه هستند، می­تواند برای دانشجویانی که می­خواهند به صورت رایگان در روسیه تحصیل کنند، بسیار مفید باشد، زیرا شما را با دنیای جدیدتری آشنا می­کند و دیدگاه شما را تغییر می­دهد.

 

تحصیل رایگان در کشور روسیه

موارد موثر دیگر جهت تحصیل رایگان در کشور روسیه

  • از دانشگاه­های روسیه بورسیه بگیرید

روش دیگر تحصیل رایگان در روسیه، اخذ بورسیه از دانشگاه­های روسیه است. نمونه این دانشگاه­ها، دانشگاه دولتی مسکو است که یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بوده که در سال ۱۷۵۵ تاسیس شده است. بر اساس وبسایت آنها، دانشجویان می­توانند در برنامه بورس جهانی شرکت کنند که هدف آن­ها، آماده‌ سازی متخصصان در زمینه الکترونیک و فناوری رایانه است. برخی از مزایای آنان شامل پرداخت کامل شهریه در دوره کارشناسی ارشد است.

نمونه دیگری از دانشگاه روسیه که دانشجویان بین‌المللی را بورسیه می­کند، پردیس اقتصاد در سن پترزبورگ است. طبق سایت آن­ها، بورس تحصیلی طلای HSE را به دانشجویان خود ارائه می­دهند که به واسطه این امر موجب می­شود، شهریه رایگان و کمک هزینه ماهیانه به دانشجو تعلق گیرد.

  • برای دریافت بورس و کمک هزینه­های دولت یا سازمان­های دیگر، اقدام کنید

امروزه اهمیت آموزش، بسیار بیشتر از دهه­های گذشته شده است، خصوصاً از آنجا که برای توسعه فناور­ی­ها و محصولات جدید، به افراد حرفه‌ای بیشتری نیاز است. امروزه، توانایی فارغ التحصیلی از یک دانشگاه و کالج خوب می­تواند تفاوت چشمگیری در موفقیت و عدم موفقیت افراد باشد، به همین دلیل دولت­ها، اکنون در تلاشند بودجه تحصیلات شهروندان خود را از طریق بورس و کمک هزینه تحصیلی تأمین کنند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، داشتن این نوع مزایا می­تواند به شما امکان تحصیل در سایر کشورها را بدون نیاز به هزینه زیاد را فراهم کند.

 

  • به عنوان دانشجو در روسیه شغل پیدا کنید

یک روش موثر برای تأمین نیازهای مالی تحصیلات شما، یافتن شغل مناسب در کشوری است که آن را به عنوان مقصد مورد نظر خود برای تحصیل انتخاب کرده‌اید. برای کسانی که تحصیل در روسیه را انتخاب می­کنند، وزارت علوم و آموزش عالی در وب سایت خود اعلام می­کند که دانشجویان بین‌المللی می­توانند در وقت آزاد خود در دانشگاه خود کار کنند یا کار پیمانی انجام دهند. مجوزها ممکن است برای آنان صادر شوند، اما فقط به منطقه‌ای که دانشگاه آنها واقع شده محدود می­شود، لذا کار در روسیه هنگام تحصیل، روش دیگری برای کمک به تحصیل رایگان در روسیه است.

  • هزینه های خود را به طور مناسب بررسی کنید

متوسط هزینه شهریه، برای کسانی که می­خواهند در روسیه تحصیل کنند، حدود ۱۳۰۰۰ روبل در سال برای دانشگاه­های دولتی است و می­تواند در یک سال به ۱٫۴ میلیون روبل در دانشگاه­های خصوصی برسد. بنابراین، ممکن است بتوانید بودجه خود را به درستی تأمین کنید، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که بتوانید ارزیابی درستی برای هزینه­های خود در این کشور داشته باشید.

سخن پایانی

همانند اکثر دانشگاه­های کشور، دانشگاه­های روسیه هم با ارائه راهکارهای مناسب جهت تحصیل رایگان در روسیه، می­توانند دانشجویان زیادی را پذیرش کنند، لذا تنها کاری که افراد باید انجام دهند این است که به وب سایت دانشگاه مورد نظر دسترسی پیدا کنند و فرم درخواست را ارسال کنند، اسناد اسکن شده را ضمیمه کنند و مراحل انتخاب را پشت سر بگذارند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =