نگارش SOP

خانه / نگارش SOP

برخی از افراد بخصوص افرادی که علم زیادی در نگارش متن‌های انگلیسی دارند، احتمال دارد بر این عقیده باشند که نگارش یک انشاء در مورد انگیزه نامه کاری آسان است اما بر خلاف باور این افراد نگارش sop استاندارد کاری تخصصی است که به دانش و علمی بیشتر از یک زبان ساده نیاز دارد.

مدارکی که شما از تجربه‌ها، توانایی‌ها و دست‌آورد‌های خود به دانشگاه‌ها می‌فرستید در مورد تلاش‌های گذشته‌ی شما می‌باشد اما یک SOP نشانگر انگیزه‌ها، بلند پروازی و آینده‌ی شما در علم و تحصیل می‌باشد که برای هیئت پذیرش و یا استادان می‌فرستید.

توجه داشته باشید که هدف از نگارش انگیزه نامه‌ SOP، دادن دلیلی خوب و قانع کننده به هیئت پذیرش یا استادان برای انتخاب شما می‌باشد بنابراین شما باید در این نگارش انگیزه نامه خلاصه‌ای از شخصیت بدون ضعف خود را ارائه دهید که آن‌ها شما را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که این هیئت پذیرش یا استادان اراده، انگیزه، اهداف و پشتکار شما را با دقت می‌سنجند و کسانی را که توقعی بالا از خود در شغل یا تحصیل خود دارند، پذیرش می‌کنند پس شما نیازمند یک SOP حرفه‌ای هستید البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ملاک و توقع هر دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر فرق دارد و شما نمی‌توانید یک SOP را برای همه‌ی دانشگاه‌ها بفرستید.

نگارش SOP
نگارش SOP

دانشجویان معمولا زمان خود را بیشتر صرف کلاس‌هایی مانند: TOFEL،IELTS و GREمی‌کنند، در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند و برای آن سخت تلاش می‌کنند و نگارش انگیزه نامه SOP را برای زمان دیگری می‌گذارند و بعد نزدیک شدن به ددلاین و زمانی که دیگر وقت زیادی وجود ندارد با سرعت زیاد شروع به نوشتن SOP از روی نمونه‌های موجود در اینترنت می‌کنند و با خوشحالی مدرک‌ خود را برای این دانشگاه‌ها می‌فرستند و در نتیجه در خواست آن‌ها رد می‌شود.

تفاوت رزومه با SOP در چیست؟

رزومه : رزومه نشانگر تمام تجربه‌ها، مهارت‌ها و کار‌های شما در رشته و زمینه‌ی تخصص شما است. در این رزومه شما باید به بهترین شکل و علمی تجربه‌های خود را بیان کنید که البته این تجربه و تخصص شما در مدت زمانی کوتاه به وجود نیامده است.

انگیزه نامه : انگیزه نامه تفاوت زیادی با رزومه دارد و بسیار چالش بر‌انگیز‌تر از رزومه می‌باشد. در این انگیزه نامه شما باید در یک صفحه‌ی خالی مطالبی مفید و مربوط به موضوع را ذکر کنید و متن‌هایی کوتاه اما حرفه‌ای و لازم برای قانع کردن پذیرش کنندگان را بیان کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 19 =