نگارش رزومه

خانه / نگارش رزومه

نگارش رزومه یکی از مهمترین مراحل برای شروع تحصیل در دانشگاهی معتبر و یا شروع به کار در یک حرفه یا شرکت های شناخته شده است. زمانی که قصد تحصیل در دانشگاه ‌های روسیه را دارید قطعاً مراکز بین ‌المللی از شما می‌خواهند رزومه علمی خود را به آن ها تحویل دهید.  مهاجرت تحصیلی به روسیه طی مراحلی انجام خواهد شد که یکی از این مراحل، ارائه رزومه تحصیلی به دانشگاه مربوطه است. این مسئله بسیار مهم است که شما در مورد سوابق تحصیلی و کاری خود در رزومه به چه صورت صحبت کنید تا بتوانید توجه فرد متقابل را به خود جلب نمایید. در این مقاله ما اصول نگارش رزومه تحصیلی و کاری را برای شما مطرح خواهیم کرد.

نگارش رزومه
نگارش رزومه

 راهنمای نگارش رزومه

همانگونه که متوجه شدید رزومه شما نقش بسیار موثری در قبولی شما برای تحصیل در یک دانشگاه بین المللی معتبر دارد. بنابراین باید دقت زیادی در نگارش رزومه داشته باشید. چند توصیه زیر را جدی بگیرید تا از این نظر به مشکلی برخورد نکنی:

–        لازم است  تمامی توانمندی ‌ها، تخصص و همچنین سوابق علمی و کاری خود را  به طور کامل شرح دهید. البته فراموش نکنید که رزومه شما باید به روزرسانی شده باشد.

–        نکته بسیار مهم دیگر اینکه شما برای تایید تمامی توانمندی ها و تخصص خود لازم است شواهد عینی را ضمیمه رزومه نمایید. برای مثال کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند باید مقالات چاپ شده، پایان نامه و حتی دستاوردهای علمی خود را همراه با رزومه ارائه نکنند.

–        در صورتی که می خواهید در شرکتی مشغول به کار شوید باید در مورد جایگاه شغلی خود به خوبی صحبت نمایید. به این معنا که توانمندی های خود را به طور کامل شرح دهید تا کارفرما متوجه شود براساس تحصیل و مهارت هایی که دارید چه جایگاه شغلی برای شما مناسب خواهد بود.

–        اگر تا به حال در چندین حرفه مرتبط با رشته تحصیلی خود کار کرده‌اید لازم است به طور کامل در این زمینه صحبت کرده و مدت زمان فعالیت در حرفه را به طور دقیق توضیح دهید.

سرفصل های نگارش رزومه

نکته بسیار مهم این است که نگارش رزومه باید براساس یک چارچوب دقیق و منظم انجام گیرد تا اطلاعات به صورت دسته بندی شده در اختیار مخاطب قرار داده شود. برای این منظور لازم است که مطالب براساس سرفصل های زیر در داخل روزمه درج گردند:

–        ارائه مشخصات فردی

–        توضیح در مورد انگیزه شخصی برای تنظیم  این رزومه

–         ارائه تمامی مدارک تحصیلی و همچنین دستاوردهای علمی

–       توضیح در مورد تجربیات شغلی

–        صحبت در مورد علایق و تمایلات شخصی

–        ارائه معرفی نامه از اشخاص معتبر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 10 =